Uč sa so mnou hrať na akustickú gitaru tak, ako som sa ju učil ja! S nadšením a radosťou. Budem ťa sprevádzať tak, aby ťa to bavilo a aby si si ku gitare našiel cestu, na ktorej sa možno neskôr budeš chcieť učiť všetko sám, ako samouk.

Hraj svoje obľúbené skladby už po pár lekciách

Nebudeme riešiť noty alebo hudobnú teóriu, kým nezačneš hrať prvé skladby. Ja sám noty poznám, ale nehrám podľa nich, ak ich nepotrebujem. Hrám podla sluchu, čo mi väčšinou stačí a vyhovuje.

Ak je tvoj cieľ vedieť si zahrať obľúbené skladby len tak doma pre radosť alebo niekde vonku s priateľmi, budeme k v tvojmu cielu prichádzať rýchlo a efektívne bez zbytočných odbočiek.

Hraj podľa sluchu

Vedieť hrať podľa sluchu si vyžaduje hrať čo najviac bez papiera. Je to tréning pamäti a rozoznávania hudobných elementov. Sluchová analýza je aj poznaní určitej hudobnej teórie.

Ak budeš chcieť trénovať hranie podľa sluchu, budeme používať techniku jednej tóniny. Je to efektívna stratégia, ako rozoznávať hudobné prvky v skladbách (Viac o tejto technike v tomto článku).

Zlepši svoje rytmické cítenie

Rytmus je v tele. Na to, aby sme ho zlepšili, musíme sa hýbať. Musíme rozvibrovať naše vnútorné telesné rytmy. To dosiahneme pomocou zábavných rytmických cvičení.

Spievaj v doprovode s gitarou

Spievanie a hranie súčasne je ako súhra nôh a rúk pri tancovaní – odlišne sa hýbu ale v spoločnom rytme.

Je to o zladení dvoch rôznych rytmických nástrojov – hlasu a hry na gitare. Začneme od jednoduchých rytmov a hier a budeme pridávať zložitejšie hry, až kým sa to pre nás nestane jednoduchým.

Koho učím

 • tínedžerov od 15 rokov a dospelých bez hornej vekovej hranice

Lekcie sú pre teba určené, ak

 • si začiatočnik v hre na akusticku gitaru
 • sa chceš sa naučiť alebo zdokonaliť v hre podľa sluchu

Lekcie nie sú pre teba určené, ak

 • ak máš záujem o lekcie klasickej gitary podľa nôt alebo lekcie elektrickej gitary

Ako a kde prebieha výučba

 • Osobne
  • individuálny prístup (50 minútová hodina)
  • Spoločenský dom Prievoz, Kaštielska 30, Bratislava
 • Online
  • cez Zoom

Referencie

Martin je výborný učítel gitary a tiež skvelý človek. To je veľmi dobrá kombinácia k tomu, aby sa človek s ním cítil  prirodzene dobre. Páči sa mi jeho spôsob výučby, jeho metódy a štýl, ktorým vedie hodinu. K tomu je trpezlivý, vnímavý, prispôsobivý, energický, priateľský, empatický.  Nemáte pocit že na vás tlačí, naopak, necháva voľnosť a čas žiakovi k pochopeniu zákonitosti v hudbe a čas na prispôsobenie sa a zvyknutie si „novému“.

Mária – masérka

Lekcie s Martinom sú pre mna super strávený čas. Zábava pri hudbe a uvoľnená atmosféra mi vždy skrášľujú naše spoločné hodiny pri gitare. Každá lekcia je niečim iná, a hravou formou si nacvičujeme rôzne techniky alebo znalosti. Kedysi som sa učil na YouTube videách sám doma, ale teraz mám pocit že napredujem omnoho rýchlejšie, a to preto že sú hodiny ušité na mieru pre mňa. Keď neviete kde začať s gitarou, alebo ste sa na niečom zasekli a neviete ako napredovať, určite si skúste hodinu s Martinom. Odídete o niečo skúsenejší a tiež v dobrej nálade 😉

René – projektový manažér

Ako sa prihlásiš

Stačí, keď sa zaregistruješ do formulára nižšie. Pošlem ti cenník a dohodneme si termín. 

Nespamujeme! Pozri sa ako pracujeme s osobnými údajmi.